Probleme sound si kbd set

Discussion about problems you may have with KORG PA Manager.
Post Reply
cosmin 13
Posts: 1
Joined: 28 May 2024, 00:00

Probleme sound si kbd set

Post by cosmin 13 »

Am copiat style urile, am copiat si kbd set si cand am terminat setul si l am incarcat in orga nu se auzea nimic, nu era copiat si sound ul din style,doar numele. Eu am crezut ca daca dau copy si paste se copiaza tot, toate sunetele si tot, dar defapt nu s a copiat. Si cand am apasta pe kbd set sa pun o chitara si un bass, sau un pian, dintr o data a disparut chitara si basul din kbd set. Mai pe scurt s a copiat doar numele style ului si cand apas pe o chitara si un bass sau un pian, nu se aude nimic si se sterge, dispare. Mi ar fi de folos ajutorul vostru, astept un raspuns.
Admin
Site Admin
Posts: 786
Joined: 23 Feb 2014, 11:44
Location: London, UK
Contact:

Re: Probleme sound si kbd set

Post by Admin »

Bună,

Ar trebui să vizionați acest videoclip pentru a înțelege cum să amestecați SET-uri: https://youtu.be/RWsTf7a5sH8

Probabil că SET-ul pe care l-ați mixat nu avea MB încărcat și nu a fost transferat niciun sunet.
Sau SET-ul nu s-a încărcat corect pe tastatură.

Cât de mare/de mare este SET-ul salvat?
Image
valimaties
Posts: 31
Joined: 04 Dec 2022, 11:21

Re: Probleme sound si kbd set

Post by valimaties »

Cosmin, ai grija in ecranul de copiere sa ai bifele puse la toate, inclusiv la tonurile mute, nu se stie daca le folosesti pe undeva sau nu. In sensul ca poti avea ton pe mute in style, dar il folosesti intr-un Keyboard Set, si atunci vei avea nevoie si de sunetul respectiv. Sau poate pur si simplu e pus pe mute, dar il vei folosi prin activare. Asa ca bifeaza tot in ecranul de copiere/setari.
Post Reply